No i przyszedł czas podziękowań, więc kolejne posty mogą wydać się trochę mniej ekscytujące niż relacja z wyprawy:) Zaczynamy:

Dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego projektu. Dziękujemy wspierającym nas firmom, które przygotowały dla nas sprzęt – firmie XDEEP za doskonałe uprzęże sidemountowe, dzięki którym nurkowanie było znacznie łatwiejsze, firmie Waterproof Polska za niewiarygodnie lekkie i wygodne suche skafandry, rękawice i ciepłe kaptury, dzięki którym przetrwaliśmy w lodowatej wodzie i zaoszczędziliśmy fortunę na opłatach za nadbagaż, firmie Oceania, dystrybutorowi marki Mares, za maski i płetwy, których jakości nie trzeba zachwalać, a do tego świetnie prezentujemy się w nich na zdjęciach, serwisowi nurkowemu 330 Bar, który przygotował nasze automaty do ekstremalnych wyzwań i wspierał nas w treningach, firmie Gralmarine za przygotowanie sprzętu do podwodnej fotografii i filmowania całego zdarzenia pod wodą. Podziękowania kierujemy również do firmy Calypso Fitness and Wellness Wilanów, dzięki której mogliśmy ćwiczyć konfiguracje sprzętowe na basenie przed wyjazdem. Dziękujemy firmie Mola Mola za wyposażenie nas w fantastyczną odzież termiczną, bez której trudno wyobrazić sobie taką wyprawę. Dziękujemy firmie Aquazone za przepiękne i ciepłe polary, które od pierwszego dnia stały się naszą wizytówką i przetrwały bez uszczerbku trudy Atakamy. Dziękujemy firmie Canon za najwyższej klasy kamery, oraz Akademii 4×4, która uczyła nas, jak poruszać się po off roadach i nie urwać zawieszenia przy wspinaczce pod górę. Dziękujemy firmie Luzytania za GPSy bez których trudno byłoby nam znaleźć drogę i pomoc w przygotowaniach.
Dziękujemy firmie GE za wypożyczenie holterów do rejestracji pracy serca, firmie Ekomark za sprzęt do badań bezdechów sennych, firmie iHealth za urządzenia monitorujące nasz wysiłek, saturację krwi i jakość życia na wysokości.

Dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą wyprawę przez portal Polakpotrafi.pl., to było dla nas bardzo wzruszające…

Dziękujemy naszym patronom medialnym: National Geographic Traveler Polska, Antyradiu, Teleexpressowi i TV Sport HD, którzy uwierzyli w nasz projekt.

Dziękujemy, że patronat nad wyprawą objęli – organizacja nurkowa IANTD, Ambasada Polski w Chile, Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne – Sekcja Rytmu Serca oraz Sekcja Kardiologii Sportowej. Dodaliście nam wiarygodności.

I choć na końcu, to wcale nie mniej ważne, co więcej, to najważniejsze podziękowania: dziękujemy naszym rodzinom i przyjaciołom za ogromne wsparcie, cierpliwość i podnoszenie na duchu w każdych okolicznościach, przepraszamy za wszystkie nerwy, bałagan w domu i nadwyrężenie domowego budżetu:)